Poznaj Amei

Po co jesteśmy?

Misja

Jesteśmy po to, żeby zachęcić młodzież i dorosłych do rozwijania pasji, kultywowania tradycji muzyki etnicznej - zwłaszcza polskiej, poszerzania możliwości/technik improwizatorskich poprzez zgłębianie wiedzy o harmonii.

Do czego zmierzamy?

Wizja

Zmierzamy w kierunku ciągłego rozwoju i połączenia dwóch stylistyk muzycznych - muzyki etnicznej i muzyki improwizowanej. Pragniemy, żeby każdy absolwent Akademii Amei był samodzielnym, kreatywnym muzykiem, który potrafi grać ze słuchu, z nut oraz improwizować.

Co jesteśmy w stanie obiecać?

Obietnica

Przede wszystkim nauczymy Was grać ze słuchu, grać z nut oraz improwizować na wybranych utworach. Przekonacie się, że nauka gry na instrumencie to prawdziwa przyjemność.

W co wierzymy?

Wartości

Wierzymy w to, że w Amei jesteśmy w stanie: podzielić się naszą pasją i miłością do muzyki z uczniami; przekonać osoby zrażone do instrumentu w poprzednich miejscach nauki, że systematyczne ćwiczenia są prawdziwą przyjemnością; nauczyć świadomego i nieprzypadkowego używania dźwięków; pomóc uczniom w samodzielnym tworzeniu własnych kompozycji w stylu etnicznym oraz w innych stylach.

Kim są ludzie, którzy tworzą Amei?

Kilka słów o naszych nauczycielach

Nauczyciele Akademii Amei to ludzie, dla których muzyka jest nieodłączną częścią życia. To osoby, którym udało się przekuć pasję w zawód; gdy grają, widać, że ich miłość do muzyki jest autentyczna. Mimo że często koncertują - znajdują czas, by dzielić się swoimi umiejętnościami i pomagają młodym artystom doskonalić warsztat muzyczny. Praca z młodzieżą to dla nich źródło radości i satysfakcji.
Wyróżnia ich przyjazne nastawienie do ucznia, łagodność i wyrozumiałość.